ALCATRAZ Parking | Modlin

733 622 522

Transfer z parkingu na lotnisko Modlin w 3 minuty - 0 zł.

Szybka rezerwacja online

* Wszystkie pola w formularzu sa wymagane
-
 
 
Ilość dni
Cena
w cenie parkowanie, dowóz i odbiór z lotniska
 

Witaj

Samochód pozostaw pod naszą opieką

A Ty leć daleko w świat!

Ryanair gospodarzem w Modlinie
Data: 2013-10-07 r.
W chwili obecnej jedynym przewoźnikiem, który realizuje połączenia z lotniska Modlin jest irlandzki RyanAir. W pierwszych miesiącach funkcjonowania lotniska rywalizował on z węgierskimi liniami WizzAir. Po długich 9 miesiącach przerwy w działaniu lotniska na powrót zdecydował się tylko ten pierwszy. WizzAir postanowił stacjonować na warszawskim Okęciu. Jak podkreślają niezależni komentatorzy, w Modlinie pozostał ten gorszy z przewoźników. RyanAir uznawane są za bardziej agresywne i „roszczeniowe” linie lotnicze. Z drugiej strony nie dają więcej niż inni przewoźnicy.

Zdaniem ekspertów powrót RyanAir do Modlina to wcale nie koniec, a dopiero początek problemów zarządu lotniska. Z pewnością RyanAir zdaje sobie sprawę, że jest w tej chwili niezbędny do funkcjonowania lotniska. Na chwilę obecną nie ma niestety alternatywy w postaci innego przewoźnika. Być może w niedługim czasie chęć współpracy wyrażą mniejsi przewoźnicy. Będą oni jednak tylko uzupełnieniem. Pozostanie WizzAir’a na Okęciu jest z jednej strony spowodowane dobrą ofertą, jaką warszawskie lotnisko zaprezentowało przewoźnikowi. Z drugiej strony jest to także element rywalizacji WizzAir z RyanAir. Kiedy obaj przewoźnicy latali z Modlina RyanAir próbował wyeliminować WizzAir uruchamiając takie same lub bardzo podobne połączenia. Teraz to WizzAir chce pokonać irlandzkie linie przede wszystkim lepszą dostępnością lotniska oferując przy tym całkiem konkurencyjne stawki.

Przewoźnicy zatem szykują się do ostrej wymiany ciosów. Pytanie tylko jak odbije się to na lotnisku w Modlinie. Tutaj prognozy nie są najlepsze. Przede wszystkim ze względu na słabą dostępność lotniska jak twierdzą media, co nie jest do prawdą. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Lotnisko jest położone w Modlinie, który jest dzielnicą Nowego Dworu Mazowieckiego oddalonego od rogatek warszawy ok. 25 km. Czy to daleko? Na to pytanie, każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Dla zainteresowanych dodamy, że dotarcie na lotnisko Modlin z Warszawy to koszt 15 zł. I ok. 70 minut. Połączenie jest realizowane przez koleje mazowieckie z Warszawy do stacji PKP Modlin, a następnie autobusem ze stacji pod terminal w powyższej cenie. W cenie biletu z Lotniska Modlin do Warszawy zawarta jest dodatkowo możliwość korzystania przez 60 minut z komunikacji miejskiej ZTM. Niektórzy twierdzą, że dopiero w momencie kiedy powstanie zapowiadane połączenie kolejowe bezpośrednio pod terminal sytuacja ulegnie widocznej poprawie. Usytuowanie lotniska chwalą sobie klienci z zachodniej, północnej oraz północno wschodniej polski, którzy nie muszą wjeżdżać do wiecznie zakorkowanej Warszawy.

Druga kwestia, która budzi niepokój to fakt, że lotnisko sąsiaduje z y powinien odpowiedzieć sobie sam. obszarem Natura 2000. To sprawia, że przepustowość ekologiczna lotniska wynosi w chwili obecnej ok. 2 mln pasażerów/rok. W przypadku zapowiadanego rozwoju siatki połączeń linii RyanAir i pojawienia się mniejszych przewoźników może to stanowić bardzo duży problem.

Cennik
 
1 dzień
70 zł
2 dni
80 zł
3 dni
80 zł
4 dni
80 zł
5 dni
90 zł
6 dni
90 zł
7 dni
100 zł
8 dni
100 zł
9 dni
110 zł
10 dni
110 zł
11 dni
120 zł
12 dni
120 zł
13 dni
130 zł
14 dni
130 zł
Cena zawiera bezpłatny transfer parking-lotnisko-parking. Każda kolejna rozpoczęta doba powyżej 14 dni - 5 zł

Copyright © 2012-2016 Parking Lotnisko Modlin
Modlin | Strona główna | O nas | Cennik | Dla pasażera | Dojazd | Dla partnerów | Ważne informacje | Galeria | Opinie | Kontakt | Regulamin | Partner

Projekt i wykonanie: Pro-Link